Call open for Erasmus Mundus TROPIMUNDO Master programme – Deadline for application 30 November 2024

04/10/24

Поштовани,

У прилогу је информација о Erasmus Mundus Joint Master Degree in Tropical Biodiversity and Ecosystems – TROPIMUNDO  програму.

Université libre de Bruxelles koordinira Erasmus Mundus заједнички мастер програм из тропских биодиверзитета и екосистема – TROPIMUNDO, за који Европска комисија нуди одређени број стипендија које у потпуности покривају трошкове за студенте из ЕУ и ван ЕУ. Изабрани стипендисти ће имати покривене школарине и мобилност, поред тога што ће им бити обезбеђено пуно осигурање и месечне накнаде. TROPIMUNDO суфинансира VLIR-UOS за Mundus tropicalis, tрајекторије које пролазе кроз Кенију и Филипине.

За конкурс у 2024. години, Европска комисија би могла да обезбеди одређени број пуних стипендија за студенте из ЕУ и ван ЕУ. Информације о томе да ли ће први рангирани кандидати добити стипендију биће познате тек у јулу 2025. године (програм почиње у септембру 2025.). Не постоје ограничења по питању земаља. С обзиром да је Erasmus Mundus образовни бренд изврсности Европске комисије, нисмо у могућности да користимо било које друге критеријуме осим изврсности приликом одабира стипендиста.

Први конкурс за кандидате који траже стипендију и намеравају да започну студије у академској 2025-2026. години је сада отворен, а рок за пријаву је 30. новембар 2024. године.

За детаљније информације  посетите  Tropimundo Erasmus Mundus

Срдачан поздрав,